Deklaracja Dostępności
Samorządowy Żłobek w Jedliczu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://zlobek.jedlicze.pl
Data publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej: 01.06.2021
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 02.10.2023 r.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 05.03.2025. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Katarzyna Jucha: zlobek@jedlicze.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 13 306 13 80. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Opis dostępności architektonicznej powinien zawierać:
- Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
- Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
- Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.
- Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
- Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. W przypadku braku takiej możliwości, taką informację także należy zawrzeć.
Opis dostępności architektonicznej:
1. Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Do siedziby Samorządowego Żłobka w Jedliczu można dojechać linią MKS nr 16 oraz linią MKS nr 2 Odległość od najbliższego przystanku autobusowego wynosi około 300 metrów. Można dojechać także samochodem osobowym. Miejsca parkingowe wzdłuż budynku Samorządowego Przedszkola w Jedliczu i naprzeciwko przychodni Medikor. Można również dojechać bezpośrednio pod budynek żłobka, drogą wewnętrzną (pożarową) od strony ul. Rejtana.
Rozkład jazdy MKS Krosno znajduje się na stronie http://rozklad.mks-krosno.pl/
Teren żłobka jest ogrodzony: od strony placu zabaw ogrodzeniem murowanym z cegły pełnej, od strony bocznej i wjazdu, ogrodzeniem z elementów stalowych, panelowych. Budynek żłobka zlokalizowany przy ul. Rejtana 38 C jest parterowy, niepodpiwniczony, pokryty dachem wielospadowym. W rzucie w kształcie litery L. W budynku znajdują się magazyn na sprzęt, kotłownia, pomieszczenie socjalne, schowek, 2 leżakownie,2 sale zabaw, pokój logopedy, gabinet dyrektora kuchnia, jadalnia, szatnia, toaleta dla niepełnosprawnych i sanitariaty.Od strony wejścia głównego do budynku miejsce na wózki i podjazd dla niepełnosprawnych. Dla interesantów udostępnione jest główne wejście do budynku. Do wejścia prowadzipojedynczy stopień, i podjazd dla wózków, po obydwu jego stronach są barierki. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
Wewnątrz obiektu, zaraz po wejściu do niego znajduje się plan tyflogaficzny , który odzwierciedla przestrzeń całego budynku . Plan to kolorystyczny schemat funkcjonalno-przestrzenny z oznakowaniem wszystkich przestrzeni, dróg komunikacji z opisami w alfabecie Braille’a oraz oznaczonymi wypukłymi ścieżkami dotykowymi. Budynek Samorządowego Żłobka w Jedliczu zaliczany jest do strefy ZL II, czyli przeznaczony do użytku ludzi o ograniczonej możliwości poruszania się. Wejścia do budynku oraz pomieszczeń spełniają wymogi ustawy.
2. Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
W budynku zapewnione są wolne od barier korytarze, przestrzenie komunikacyjne umożliwiające dostęp do pomieszczeń. W budynku brak progów, ciągi komunikacyjne (ewakuacyjne) z oświetleniem awaryjnym. Budynek parterowy bez schodów i wind.
3. Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.
W budynku jest pochylnia, brak platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. Placówka jest wyposażona w pętlę indukcyjną. Tablica tyflograficzna jest opisana w alfabecie Braille’a posiada kontrastowe, czytelne oznaczenia .
4. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Przed budynkiem sąsiedniego przedszkola znajduje się parking samochodowy. Można również dojechać bezpośrednio pod budynek żłobka, drogą wewnętrzną (pożarową) od strony ul. Rejtana.Nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
5. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
6. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W żłobku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego w sposób ciągły. W przypadku konieczności skorzystania z usług tłumacza, jest taka możliwość w ciągu 3 dni po uprzednim uzgodnieniu.