Opiekunowie bezpośrednio zajmujący się dziećmi w Samorządowym Żłobku w Jedliczu to zespół, który jest wykwalifikowany, aktywny, pełen miłości i zapału do pracy z najmłodszymi dziećmi.
Mamy świadomość, że pierwsze trzy lata dziecka to okres fundamentalny dla jego dalszego rozwoju, dlatego poprzez zabawę i działanie uczymy Maluszki poznawać rzeczywistość, nabywać nowych umiejętności, by mogły dalej śmiało wkraczać w kolejne etapy edukacji.
Katarzyna Jucha - dyrektor
Mam zaszczyt pełnić funkcję Dyrektora Samorządowego Żłobka w Jedliczu od 2018 r. Z wykształcenia i zamiłowania jestem pedagogiem, (ukończyłam studia na kierunkach: pedagogika wczesnoszkolna -licencjackie, oligofrenopedagogika -podyplomowe,logopedia ogólna -podyplomowe i terapia pedagogiczna z el. logopedii -magisterskie).
Przez 9 lat pracowałam jako nauczyciel wychowawca w przedszkolu niepublicznym, z dziećmi od 2 do 6 roku życia.W mojej dotychczasowej pracy, od pierwszego dnia kieruję się przekonaniem, że żłobek to miejsce, w którym dzieci powinny czuć się jak w domu, dlatego staram się dokładać wszelkich starań, aby tak było. Staram się na co dzień połączyć pasję jaką daje praca z dziećmi z misją jaką jest kierowanie działalnością placówki. Dzieciństwo to radość, szczerość i beztroska, to najpiękniejszy czas w życiu człowieka - dlatego tak ważne jest, aby odpowiedzialnie je pielęgnować!
Alicja Przeszłowska - opiekun starszy
Praca Pedagoga jest dla mnie nie tylko zawodem ale także i pasją. Posiadam pełne kwalifikacje oraz przygotowanie do pracy z dziećmi. Ukończyłam studia licencjackie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie na kierunku Pedagogika, specjalność edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym oraz studia magisterskie na Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie o kierunku Praca Socjalna, posiadam również pokaźny dorobek zawodowy w trakcie 9 lat pracy z dziećmi zdobyłam wiele cennych doświadczeń związanych z moim zawodem. Praca z dziećmi od zawsze była moim marzeniem, nie wyobrażam sobie abym mogła robić w swoim życiu coś innego. Jest to ciężka praca, która wymaga mnóstwa cierpliwości, ale kiedy widzi się efekty swojego zaangażowania w wychowanie dziecka satysfakcja i radość są nie do opisania. My jako pedagodzy pomagamy dzieciom poznać świat i staramy się przekazywać im mnóstwo wiedzy ,ale sami też wiele uczymy się od naszych małych podopiecznych. Przede wszystkim tego, jak można cieszyć się z prostych rzeczy i jak łatwo jest okazywać uczucia.
Magdalena Peszko - opiekun starszy
Ukończyłam studia licencjackie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie na kierunku Pedagogika, specjalność edukacja wczesnoszkolna. Chcąc pogłębić i poszerzyć swoją wiedzę, rozpoczęłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika o specjalności psychopedagogika w Wyższej Szkole Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi.Następnie ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Diagnoza Dziecka i jego Rodziny w Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.Przez 10 lat pracowałam w Państwowym Domu Dziecka na stanowisku wychowawca, gdzie zazwyczajopiekowałam się najmłodszą grupą.Odkąd pamiętam, zawsze chciałam pracować z dziećmi, gdyż sprawia mi to ogromną radość i satysfakcje.Najważniejsze jest dla mnie to, aby dzieci z którymi przebywam czuły się bezpieczne i szczęśliwe.
Jolanta Dziura - opiekun
Z wykształcenia jestem pedagogiem. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogiki w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studia magisterskie o tym samym kierunku na Uniwersytecie Rzeszowskim.Uważam że praca z dziećmi, stawia przed nami – dorosłymi wiele wyzwań ale daje także mnóstwo satysfakcji. W swojej pracy staram się pomagać maluchom odkrywać świat, przekazywać podstawowe wartości, a także stwarzać atmosferę przyjaźni zrozumienia, zaufania i ciepła. Praca opiekuna w Żłobku wymaga dużo zaangażowania i cierpliwości czemu staram się sprostać. Z wielką przyjemnością spędzam czas z moimi podopiecznymi nigdy nie zapominam o tym aby były szczęśliwe i radosne,
Adriana Bugiel - opiekun
Z wykształcenia jestem magistrem pedagogiki. Ukończyłam Państwową Wyższą Szkołe Zawodową w Krośnie na kierunku pedagogika społeczno-opiekuncza. Podążając obrana ścieżką edukacji skończyłam studia uzupełniające magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo- wychowawcza na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz młodzieżą dyspanseryjną, z problemami wychowawczymi oraz posiadająca defekty rozwojowe. Poprzez indywidualną prace z chłopcem z MPD oraz EPI nauczyłam się jak ważna jest empatia oraz cierpliwość w pracy pedagoga. Właściwa opieka jest kluczowa w stadium rozwojowym najmłodszych dzieci . To dzięki niej nasi podopieczni przyswajają informacje, normy oraz postawy , które będą towarzyszyć im przez cale życie. Jako opiekun staram się zrozumieć każde dziecko , postawić się w jego sytuacji, zadbać aby miało ono odpowiednie warunki do rozwoju i kształtowania swojej indywidualnej, niezastąpionej osobowości.
Monika Sanocka - opiekun
Jestem absolwentką Medycznej Szkoły Policealnej, kierunek terapeuta zajęciowy, oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, kierunek pedagogika społeczno- opiekuńcza. Pracując z dziećmi czuję się spełniona zawodowo, ponieważ bardzo lubię tą pracę, gdyż daje ona dużo satysfakcji. W swojej pracy staram się wykorzystywać potencjał drzemiący w każdym dziecku, tak aby czas spędzony razem przebiegał w radosnej atmosferze, był pełen kreatywnych pomysłów.
Sylwia Wojtowicz - pielęgniarka
Jestem licencjonowaną pielęgniarką. W 2006 roku ukończyłam studia pielęgniarskie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Po zakończeniu studiów wyjechałam do Anglii . Tam w różnych Domach Opieki stawiałam moje pierwsze kroki jako pielęgniarka. Następnie otrzymałam pracę w Southend University Hospital na oddziale ortopedycznym, gdzie jako pielęgniarka pracowałam przez 9 lat, nabywając doświadczenie zawodowe.Do Polski wróciłam końcem 2018 roku. W 2019 roku zatrudniono mnie w Samorządowym Żłobku w Jedliczu. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i spełnienie. Nie ma nic piękniejszego jakzobaczyć uśmiech i zaufanie na twarzach szczęśliwych dzieci. Należy jednak uzbroić się w ,,anielską cierpliwość,, i nieschodzący uśmiech z twarzy. Ręce muszą być błyskawiczne, wzrok wyostrzony a usta zawsze gotowe do całowania poobijanych kolanek i łokci,